fbpx

Wygraliśmy sprawę o unieważnienie umowy z mBankiem przed Sądem Okręgowym w Gdańsku.

31p

Z ogromną przyjemnością informujemy o naszym kolejnym sukcesie w obszarze kredytów frankowych. Wygraliśmy sprawę o unieważnienie umowy z mBankiem przed Sądem Okręgowym w Gdańsku.

Z ustnych motywów wyroku Sądu warto wspomnieć:

Znajdujące się w umowie klauzule dotyczące przeliczania kwoty kredytu i rat kredytu według tabel kursowych banku należy uznać za niedozwolone postanowienia umowne (art. 385[1] k.c.),
Umowa bez tych klauzul nie może być wykonywana,
Umowa została uznana za nieważną, niezależnie od tego, że Klienci zawarli w trakcie trwania umowy aneks, który pozwalał im spłacać raty we frankach.
Treść wyroku znajduje się na grafice na górze niniejszego wpisu.

Wyrok ten dowodzi skuteczności działań oraz wysokiego zaangażowania naszego zespołu ds. kredytów walutowych. Cieszymy się, że nasza praca przynosi realne korzyści dla naszych Klientów.

Jeśli macie Państwo kredyt we frankach szwajcarskich lub został on już spłacony, zapraszamy do kontaktu. Bezpłatnie analizujemy umowy kredytowe i oceniamy szanse na wygraną sprawy.

Zachęcamy również do zapoznania się z naszym poradnikiem ABC Frankowicza, w którym omawiamy najważniejsze aspekty kredytów frankowych oraz udzielanych w innych walutach.

Skorzystaj z bezpłatnej analizy umowy.